Standardy

Standardy ke stažení

Nabídka standardu sanity bytu  
Nabídka standardu sanity komerce
Nabídka standardu podlah  
Nabídka standardu dveří

Energetická náročnost stavby

„PENB – TŘÍDA A– MIMOŘÁDNĚ ÚSPORNÁ“
BUDOVA SPLŇUJE POŽADAVEK PODLE §6 ODST. 1. TŘÍDA ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY PRO CELKOVOU DODANOU ENERGII = A

Popis standardů vybavení

Byty budou ve standardním vybavení níže popsaném a budou mít všechny náležitosti uživatelného bytu tj. kompletní okenní a dveřní výplně, hotové podlahy, hotové malby, instalace vody, obklady, zařizovací předměty v koupelně a WC, měřič vody, místo pro měření el. energie, místo pro měření dodaného tepla, ocelová desková tělesa, v kuchyni připravené instalace pro montáž kuchyňské linky.

Standardy – byt
Vytápění

Rozvody v podlaze; termostatické hlavice, pokojový termostat. Celý objekt bude vytápěný teplovodní dvoutrubkovou soustavou s nuceným oběhem teplé vody. Teplota v sekundárních okruzích bude ekvitermně regulována trojcestnými směšovači a okruhy budou vybavený vlastními úspornými oběhovými čerpadly s elektronicky řízenými otáčkami. Ohřev TUV je řízen nastavitelným termostatem prostřednictvím MaR. Zdrojem tepla pro vytápění a přípravu TV bude plynová kotelna, osazená dvěma kondenzačními kotli. V celém objektu jsou navržena ocelová desková tělesa s výkony podle tepelných ztrát místností a prostorových možností. V místech s nulovými parapety jsou umístěna nízká nadpodlažní tělesa, popř. nízká tělesa s výškou 200 mm nebo aktivní podlahové fancoily. Místnosti sociálního zařízení budou vytápět trubkové (žebříkové) registry, taktéž se spodním kompaktním připojením (s možností připojení el. topného tělesa – nadstandartní vybavení). Všechna desková tělesa budou opatřena připojovacím kompaktním šroubením a termostatickou hlavicí.

Bytové vstupní dveře

Bytové vstupní dveře se budou vyznačovat minimálně 2. bezpečnostní třídou a zvukovou izolací min. 37 dB – při kompletaci s ocelovou zárubní a ostatních doplňků. Povrchová úprava CPL laminátem (ploché provedení bez dekoru). Ocelová lakovaná zárubeň v barvě dle RAL vždy na šířku zdiva. Bytové vstupní dveře budou osazeny zámkem s bezpečnostní třídou C, panoramatickým kukátkem, jmenovkou s číslem bytu. Vstupní dveře mají dále trojdílné dveřní závěsy dřevěný práh z bukového masivu opatřený náběhovými hranami a s výškou max. 20 mm.

Bytové vnitřní dveře

Vnitřní bytové dveře, hladké, plné, prosklené z 1/3 případně prosklené z 2/3, kování chrom-mat, zárubně obložkové. Konstrukce dveří bude tvořena rámem z MDF s výplní z odlehčené DTD + plášť, který bude tvořen deskou z MDF. Finální povrchová úprava dveřních křídel bude provedena střednětlakým CPL laminátem. Dveřní křídla budou tzv. podříznutá, tj. s ponechanou mezerou 5-10 mm od finální podlahové vrstvy. Veškeré spoje a hrany budou zaoblené.

Výplně vnějších otvorů

Okna a balkonové dveře budou plastové. Okna budou mít směrem do interiéru bílý profil a na vnější straně budou tmavě šedé. Zasklení bude provedeno izolačním (v některých případech bezpečnostní) trojsklem. Kování bude celoobvodové s možností mikroventilace. Vnitřní parapety budou provedeny s povrchovou úpravou, kdy horní krycí vrstva je potažena HPL laminátem v bílé barvě bez povrchové a grafické struktury s nosem. Boční hrany budou tvořeny hranovací páskou. Vnější parapety budou z profilů v barvě vnějšího rámu.

Příčky, mezibytové stěny, svislé konstrukce nenosné

Vnitřní – nenosné příčkové zdivo je navrženo z keramických broušených tvárnic. Vnitřní zdivo přizdívek a obezdívek je navrženo z hladkých tvárnic z autoklávového pórobetonu.

Stropy, vodorovné konstrukce

Stropní konstrukce jsou navrženy jako železobetonové monolitické tvořené deskami.

Balkonové desky, zábradlí

Dolní a boční líce balkónů a markýz budou navrženy v kvalitě pohledového betonu. Venkovní zábradlí na balkónech bude žárově pozinkované a zároveň opatřené syntetickým nátěrem.

Obklady a dlažby – koupelny, WC

Ve všech místnostech hyg. zařízení budou keramické obklady stěn. Hydroizolační stěrka se provede v koupelnách a umývárně i na stěny do výšky 1500 mm, dále v místě sprchových koutů na zeď do výšky 2100mm. Skladba podlahy bude obsahovat veškeré systémové těsnící prvky.

Obklady dlažby – Koupelna

Dlažba keramická, obklad keramický do výšky zárubní; vzorky a možnost klientských změn v rámci koupelnového studia

Obklady dlažby – WC

Dlažba keramická, obklady keramické za WC mísou, sokl keramický; vzorky a možnost klientských změn v rámci koupelnového studia.

Umyvadla

Keramické s otvorem pro pákovou baterii, bílé, šířky 600mm, ventil rohový, sifon designový umyvadlový; možnost klientských změn v rámci koupelnového studia.

WC

Závěsné, odpad vodorovný, barva bílá, sedátko z tvrzeného plastu, předstěnový splachovací systém; možnost klientských změn v rámci koupelnového studia.

Vana

Vana smaltovaná, rozměr 170 x 75 cm bílá, vč. příslušenství, sifon plastový flexibilní; možnost klientských změn v rámci koupelnového studia.

Sprchový kout (pouze vybrané byty)

Vanička rozměr 90 x 90 x 8cm, vč. příslušenství, barva bílá, sifon vaničkový, zástěna; možnost klientských změn v rámci koupelnového studia.

Baterie

Baterie umyvadlová páková stojánková; baterie vanová nástěnná páková, baterie sprchová nástěnná páková, materiál chrom; možnost klientských změn v rámci koupelnového studia.

Radiátor koupelnový

Radiátor – žebřík, barva bílá; možnost klientských změn v rámci koupelnového studia.

Podlahy

Nášlapná vrstva v bytech a atelierech bude tvořena lamelovou vinylovou krytinou. Možnost výběru dekoru v rámci klientských změn.

Povrchové úpravy

Omítka a malba v jednotlivých místnostech v interiéru jsou provedeny vápenocementovou štukovou jednovrstvou omítkou a opatřen základním bílým nátěrem.

Elektroinstalace

V objektu budou instalovány jednak běžné zásuvky 230V pro připojení drobných spotřebičů a zásuvky pro připojení konkrétních spotřebičů (pračka, apod.). Zásuvkové rozvody budou provedeny jako skryté pod omítkou a v podhledech.

Kuchyně

Příprava pro zapojení spotřebičů a odvětrání; napojovací armatury; přívody elektro (kuchyňská linka není součástí dodávky)

Standardy – dům
Výtahy

V objektu budou instalovány dva osobní výtahy. Jeden z výtahů bude řešen jako evakuační.

Garáže

Do otvoru vjezdu do hromadné garáže budou osazena garážová vrata s motorickým pohonem. Ovládání vrat bude řešeno dálkově.

Izolace

Energetická náročnost budovy – Třída A – Mimořádně úsporná
Energetický štítek budovy – Třída B – Úsporná